AGNIESZKA LEŚKÓW

O mnie

Dzień dobry!

Nazywam się Agnieszka Leśków. Pochodzę z Bielska-Białej i mogę śmiało powiedzieć o sobie hobbystka-programistka, ciekawa nowych technologii i świata. Z wykształcenia informatyk.

W codziennym życiu skupiam uwagę na współczesnych trendach panujących w technologii web. Moją nadrzędną cechą z pewnością jest ciekawość, od której zaczęły się moje zainteresowania i przygoda z programowaniem. Szczególnie przypadło mi do gustu kroczenie ścieżką w stronę Full Stack Web Developer.

W mojej pracy zależy mi, aby kod który pisze był przyjazny dla użytkownika, poprawny, kompatybilny, odpowiednio zoptymalizowany i przetestowany.

Obszary technologiczne osobistego samodoskonalenia

Obszarami w których równolegle się rozwijam i poruszam to zarówno front-end jak i back-end.

Front-end (Scope: Webmaster, Webdesigner): HTML & HTML5, CSS & CSS3 (metodologia BEM), Sass (SCSS), RWD, DOM & JavaScript(ES6), jQuery, Bootstrap, Figma, GIMP, Adobe Photoshop

Back-end ( Scope: Webdeveloper, Administrator): PHP, OOP, SQL, MySQL, MVC, CMS WordPress, GIT, PHP Framework Laravel (App CRUD, Blog)
Systemy operacyjne: Linux (Ubuntu), Microsoft Windows

Narzędzia: PhpMyAdmin, Webpack (simple-starter-webpack-wp, starter-webpack-5)

Serwery WWW, Hosting: XAMPP, WAMP, LAMP, MAMP, thecamels, smarthost, cba, linux, ovh, GitHub

IDE i Edytory kodu źródłowego: NetBeans, PHPStorm, Eclipse, Visual Studio Code, Sublime Text, Brackets, Bluefish, Atom,

Umiejętności:

Znajomość systemu CMS WordPress, umiejętne korzystanie z codex.wordpress.org.

Zarządzanie WordPress’em.

Tworzenie motywów, kodowanie szablonów od zera oraz ich integracja z CMS WordPress. Tworzenie dynamicznych funkcjonalności.

Odwzorowanie, przełożenie stworzonego projektu graficznego w Figmie, w Photoshop lub w Gimp w stosunku1:1 na działający motyw.

Znajomość wtyczek CMS WordPress: ACF, WPML, Interactive Polish Map, Contact Form 7, Coming Soon Page, Gutenberg Blocks – Ultimate Addons for Gutenberg, Gutentor – Gutenberg Blocks – Page Builder for Gutenberg Editor, Lightbox with PhotoSwipe, Carousel Slider, MetaSlider, Smart Slider 3, Responsive Lightbox & Gallery, Enhanced Media Library, reGenerate Thumbnails Advanced, W3 Total Cache, WP Super Cache, LiteSpeed Cache, SiteOrigin, GDPR Cookie Consent, Custom Post Type UI, List Custom Taxonomy, Really Simple CAPTCHA, Akeeba Backup, itd..

„Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane.”

Benjamin Franklin

Kilka słów więcej o mnie:

Dlaczego wybrałam technologie Web, dlaczego JavaScript i PHP?

Gdyż jest to pierwszy krok, który łączy użytkownika ze światem. Ponieważ to ona najczęściej bezpośrednio komunikuje się z użytkownikiem dociera do niego jako pierwsza.

Zarówno JavaScript jak i PHP są prężnie rozwijającymi się a zarazem najpopularniejszymi technologiami bliskimi mojemu sercu.

Co mnie inspiruje a co mnie fascynuje?

Źródłem moich inspiracji jest z pewnością cały świat, wszystko co mnie otacza, internet, przyroda, emocje.
Fascynuje mnie programowanie i ludzki umysł.

Na czym mi zależy w mojej pracy, co jest tak naprawdę dla mnie ważne?

Przede wszystkim zdanie i zadowolenie Użytkownika.
Ważny jest zarówno wygląd jak i funkcjonalność stworzonej witryny internetowej, aby kod, który piszę był poprawny i przetestowany.

Marzenia?

Moje marzenia z pewnością są dźwignią moich działań. To dzięki nim jestem w tym miejscu, w którym jestem i robię to co robię.

Ulubiony cytat?

Najfajniejszy cytat jaki zapadł w moim umyśle wypowiedziany został przez Alberta Einsteina:

„Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, ponieważ wiedza jest ograniczona”.

W pełni zgadzam się z tak wielkim umysłem, nic ująć nic dodać cała prawda zawarta w kilku słowach.
Wszystko zaczyna się od naszej wyobraźni. To właśnie dzięki naszej wyobraźni i naszym marzeniom realizujemy nasze pragnienia, odkrywamy dotąd nieodkryte i poszerzamy horyzonty, wymyślamy wynalazki, tworzymy, realizujemy projekty, które służą nam m.in. w codziennym życiu. To właśnie dzięki wyobraźni następuje niesamowity progres technologiczny.